Πολύ λίγοι οι υποψήφιοι για τις πρώτες κατατακτήριες του Παιδαγωγικού Αθηνών

Σάββατο 22 Φεβρουαρίου 2014: Οι πρώτες γραπτές κατατακτήριες εξετάσεις για το Παιδαγωγικό Τμήμα Δημοτικής Εκπαίδευσης του Πανεπιστημίου Αθηνών ύστερα από 9 χρόνια.

Παρά το μεγάλο ενδιαφέρον που υπάρχει για το Παιδαγωγικό Τμήμα Δημοτικής Εκπαίδευσης του Πανεπιστημίου Αθηνών ο μικρός χρόνος που μεσολάβησε από την ανακοίνωση της ύλης μέχρι τις εξετάσεις (περίπου ένας μήνας) μείωσε πάρα πολύ τον αριθμό των υποψηφίων για τις κατατακτήριες εξετάσεις.

Συγκεκριμένα δήλωσαν συμμετοχή γύρω στα 210 άτομα και προσήλθαν να γράψουν γύρω στα 90 (!!!).

Το γεγονός αυτό φέρνει σε προνομιούχο θέση αυτούς τους υποψήφιους που τόλμησαν και με λίγο χρόνο προετοιμασίας κατήλθαν στις κατατακτήριες εξετάσεις.

Επιβραβεύτηκε για άλλη μια φορά η πολιτική των Πανεπιστημιακών Φροντιστηρίων ΠΡΟΣΒΑΣΗ τα οποία, παρά το μικρό χρόνο, διοργάνωσαν εντατικά τμήματα προετοιμασίας για τις κατατακτήριες εξετάσεις του Παιδαγωγικού Τμήματος του Πανεπιστημίου Αθηνών.

Τα αποτελέσματα αναμένονται σύντομα…