Νέες πληροφορίες για τον επόμενο διαγωνισμό της ΕΣΔΔΑ

Μπαίνει σε κανονική τροχιά ο ετήσιος εισαγωγικός διαγωνισμός για την Εθνική Σχολή Δημόσιας Διοίκησης μετά από τη τριετή αβεβαιότητα της περιόδου 2009 – 2012, όπως είχαν προβλέψει τα Φροντιστήρια ΠΡΟΣΒΑΣΗ, ο διαγωνισμός ξαναγίνεται ετήσιος όπως ήταν η αρχική του πρόβλεψη.

Σύμφωνα με αποκλειστικές πληροφορίες των Πανεπιστημιακών Φροντιστηρίων ΠΡΟΣΒΑΣΗ, αμέσως μόλις εισαχθεί η ΚΓ’ εκπαιδευτική σειρά (δηλαδή τέλη Ιανουαρίου – αρχές Φεβρουαρίου) αρχίζει η διαδικασία για τη σύνταξη της Προκήρυξης για τον ΚΔ’ εισαγωγικό διαγωνισμο της ΕΣΔΔΑ. Αυτό σημαίνει οτι ο ΚΔ’ διαγωνισμός θα γίνει σίγουρα μέσα στο 2014. Πιθανές ημερομηνίες από Ιούνιο μέχρι Νοέμβριο (με μεγαλύτερο βάρος πιθανότητας σε Σεπτέμβριο – Οκτώβριο)